52 YILLIK UYGULAMA KALKIYOR

Bakanlar Kurulu’nun toplanmasının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, önümüzdeki günlerde, yatırım ortamının iyileşmesini sağlayacak bir ekonomi paketinin TBMM’ de görüşüleceğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında, Çankaya Köşkü’ nde toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, toplantı gündemi ile ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, harçlar ve damga vergileri ile ilgili gidilecek düzenlemeler ile yatırımcıların maliyetlerini düşüreceklerini söyledi. Bu düzenleme ile birlikte noter harcı ve damga vergisi masrafları tek nüsha üzerinden alınacak. 52 yıllık uygulamanın kalkıyor olması ile yatırımcıların biraz olsun rahatlayacaklarının altını çizen Canikli, paket ile birlikte getirilecek yeni bir düzenleme daha olduğunu söyledi. Bu düzenleme ile birlikte ise şirket kuruluş masrafları azaltılacağını ve kuruluş işlemlerinin hızlandırılacağını açıkladı.

Güncel haberler ve ayrıntılarda Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli yaptığı açıklama ile; Vergiler, Çalışma Bakanlığı ve Ticaret Kanunları’ nda gidilecek düzenlemeleri içeren ekonomi paketi’ nin, et ve süt üretimi yapan üreticiler ile tarım topraklarını işleten çiftçileri de kapsadığı için hem üreticilere hem de yatırımcılara rahat bir nefes aldıracağının müjdesini vermiş oldu.