Maske Teli Üreticisi Acayplastik.com İhracatın Devi Oldu

Maske insan sağlığı ve güvenliği için kullanılması gereken koruyucu bir üründür. Peki, maskelerin bizlere ulaşma sürecinde hangi malzemeler kullanılır? Maske sadece tıbbi ve medikal ürün olmamakla birlikte bazı maske klipsi malzemelerinin üretimi plastik sektörü tarafından imal edilmektedir. Maske tek başına yetersizdir. Sizleri dış çevreden gelen zararlara karşı koruyan malzemeler sentetik kumaş dışında maske teli ve burun klipsidir.

Maske Teli Önemi

Acay Plastik tarafından üretilen maske teli; günlük kullanımda yüzünüzü kaplayan maskenin sızıntı yapmamasını sağlayan önemli bir üründür. Maskenin çene bağlantı noktası ve burun kısmında yatay olarak geçirilen maske teli yüzü sıkıca kavramayı sağlar. Bu şekilde yüzün şeklini alarak rahat hareket etmenize yardımcı olur. Uzun süreli kullanımda hafif, yumuşak ve elastik yapısı ile maske klipsi cildin zarar görmesini engeller.

Burun Klipsi

Maske için sadece maske teli değil burun klipsi de önemlidir. Bu ayrılmaz ikili kavrayıcı ve hat belirleyici görev üstlenir. Burun kısmını elinizle bastırarak şekil verebilirsiniz. Burun klipsinin kullanıma dair faydası vardır.

Bunlar;

  • Ameliyat ortamında karşılaşılan kanın sıçraması sorununu burun klipsi olarak cilde temasını önler.
  • Toz ve zararlı maddelerin solunum yoluna girişini engeller.
  • İş güvenliği gerektiren maden tozu, tekstil sektöründeki tozlar, kimyasal üretimindeki zararlı maddelerden korur.
  • Bulaşıcı hastalıklara maruz bırakmaz.
  • Solunum yolu ve hava yolu ile bulaşan bakterileri solunum sisteminden uzak tutar.

Maskenin ana malzemelerinden olan burun klipsi bu faydalardan dolayı önemlidir.

Maske Teli ve Burun Klipsi Kullanım Yerleri

Maske teli ve burun klipsi kullanım olarak özel rulo şeklinde üretilir. Kalınlıkları farklılık gösteren ürün maske üreticileri, ambalaj sektörü, imalathane paketleme, fabrika paketleme gibi alanlarda kullanılır. Birçok sektörde kullanılan maske klipsi ile ambalaj poşetlerinin hava alması önlenir.

Diğer Yazılar

Bütün makaleleri incele