Ekranların Aranan Yüzü: Selman İyi

Hepimiz, izlediğimiz rollerde samimiyet ve aidiyet ararız. Selman İyi, oyunculuğa başladığı ilk günden itibaren oyuncularının izlemek istediği kalitedeki performansları sağlamak adına araştırmalar yaparak kendisini geliştirmektedir.

Yabancı ülkelerde büyüyen sanatçıların, birbirinden farklı kültürlere ait değerleri yakından tanıyarak geniş konseptteki rolleri daha başarılı bir şekilde yansıttığı gözlenmektedir. Son yıllarda ülkemizde “Almanya doğumlu Türk” konusu sıklıkla işlenmektedir. İnsanlar, deneyimlediği olayları daha başarılı bir şekilde canlandırabilmektedir. Selman İyi, Almanya’dan gelen Türk akraba rollerinde aranılan bir oyuncu olduğunu çeşitli sinema filmlerinde oynadığı rollerle hissettiren sanatçılarımızdan birisidir.

Sinema, dizi, reklam gibi birçok farklı türdeki yapımda başarılı olmak büyük bir kabiliyet gerektirir. Türkiye ve Almanya’da birçok yapımın aranılan yüzü olan Selman İyi, oyunculuktaki iddiasını oynadığı roller sonrasında izleyicilerden gelen takdir ve beğeni şeklideki geri dönüşlerle kanıtlamıştır. Ekranların sevilen yüzü oyuncu Selman İyi bir röportajında, yurtdışında 2,5 yıldır farklı konseptlerdeki birçok yapımda rol aldığını ve Türk piyasasına girmek istediğini belirtmiştir.

Bir Dünya Starı Olarak Selman İyi

Yapımcıların, oyuncu seçiminde en çok dikkat ettiği şeylerden başında okuyucunun verilen role kısa sürede hakim olabilmesi gelmektedir. Başarılı oyuncuyu Je suis Karl, Köln 50667 gibi büyük projelerde aldığı rolleri izleyerek sektördeki farkını görebilirsiniz. Ünlü oyuncu, Türkiye’den gelen tekliflere açık olduğunu dile getirmektedir. Selman İyi oynadığı diziler ile birçok seyircinin takip ettiği ünlülerden birisidir. Ünlü oyuncu bir röportajında Türkiye piyasasına girmek istediğini belirtmiştir.

Hafızalarda Unutulmayacak Karakterler Yaratan Bir Oyuncu

Oyuncuya, kendi adıyla kurulmuş internet sayfasındaki iletişim numarasını arayarak günün her saatinde ulaşabilirsiniz. Hafızalarda unutulmayacak bir etki yaratmak adına mesleğini profesyonel bir şekilde yapan oyuncularla çekilmiş bir film için aranılan tanıdık yüz, Selman İyi’dir. Küçük, büyük birçok kişinin izlemek istediği tüm rolleri canlandırarak gönüllerde yer kazanan Selman İyi, Türk film projelerinde rol almaktan memnuniyet duymaktadır.

Usta oyuncu Selman İyi sosyal medya YouTube kanalında yayınladığı en son videosunda etkileyici bir rol ile hafızalara kazınacak bir performans sergilemiştir.

Selman Iyi – Showreel (Turkish) 2021

Selman İyi YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UC5jVh-peuiLwSXhMfM9YE8Q

Diğer Yazılar

Bütün makaleleri incele